HİZMETLERİMİZ

EMLAK DANIŞMANLIĞI

HAYAT PARK EVLERİ

 HP 1 - 2 

EMLAK DANIŞMANLIĞI

HAYAT PARK EVLERİ

 HP 17 

VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

Yenilenen Türk Vatandaşlığı Programı


      Türkiye Cumhuriyetinin Yeni çıkan kanunları ile gayrimenkul yatırımı ile Türk vatandaşlığı tutarı değişti. Son güncelleme ile birlikte en az 400 bin dolar Değerinde gayrimenkul satın alan yabancılar Türk vatandaşlığına başvurma hakkına sahip oluyor. Bu hak sadece yatırımcı için değil, yasal olarak evli olan eş ve 18 yaşından küçük çocuklar içinde geçerlidir.


FAYDALARI


-  Türk vatandaşı olmak hem yatırımcılara hem de ailelerine sosyal yaşam, finansal imkanlar ve kolay seyahat açısından birçok fayda sağlıyor. Türkiye, vatandaşlarına sunduğu ücretsiz sağlık ve eğitim hizmetleriyle yatırımcıların da refahını ve geleceğini garanti altına alıyor.


-  Program ayrıca Türk vatandaşlarına uygun özel vize kategorileri altında İngiltere ve ABD vatandaşlığı için kısayollar sunmaktadır. Yabancı yatırımcılar, iki ülke arasındaki anlaşmaların faydalı bir uzantısı olarak İngiltere'ye taşınarak İngiliz vatandaşı olma sürecine başlayabilirler. Ayrıca, E-2 yatırım vizesine sahip olarak ABD'de yaşama imkanı da bulunmaktadır.


-  Yabancı yatırımcılar gayrimenkulleri konut olarak veya yüksek yatırım getirisi olasılığı olan potansiyel bir mülk olarak satın alabilir. Türkiye, tüm bütçelere uygun maliyetlerle konforlu rezidanslar ve lüks sahil villa seçeneğine sahiptir. Yabancı yatırımcılar da 3 yıllık kısıtlama süresinden sonra gayrimenkul yatırımlarından kira geliri elde edebilir veya mülkü yeniden satabilirler.


GEREKSİNİMLER


Türk vatandaşlığı almak için farklı seçenekler ve gereksinimler vardır.

En kolay ve en hızlı seçenek 400.000 $ değerinde bir mülk satın alarak Türk vatandaşı olmaktır.

En az 400.000 $ değerinde konut, iş yeri, veya mülk satın alanlar Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne başvurarak vatandaşlık sürecini başlatabilirler.

Devlet kurumlarının talep ettiği belgelerin mevzuata uygun olarak hazırlanması gerekmektedir.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne yapılan başvurunun ardından gayrimenkul eksperleri satın alınan mülkün 400.000 $ değerinde olup olmadığını kontrol eder.

Başvuru sahibinin mülkü en az 3 yıl boyunca elinde tutması gerekmektedir.